Proces twórczy

Malowanie obrazów na zamówienie, rysowanie obrazów na zamówienie - proces twórczy i techniki artystyczne 

Rysunki i obrazy na zamówienie tworzę na podstawie przesłanego zdjęcia albo wymyślam własny obraz, jeśli klient ma taką potrzebę. Rozpoczynając tworzenie obrazu najpierw wykonuję szkic, po to, aby łatwo uzyskać potrzebne proporcje budynku, krajobrazu, a przede wszystkim portretu. Jeśli chcemy aby powstał naprawdę wartościowy malunek, musimy połączyć wiedzę o kompozycji, liniach rysunkowych, doborze i mieszaniu kolorów oraz przestrzeni. Następnie dorzucamy do tego doświadczenie, wyczucie klimatu danego obrazu, indywidualny styl artystyczny, a także oczekiwania Klienta. Mieszamy te elementy, a to, co pojawi się, jest miarą talentu. Każdy artysta posiada swój sposób malowania i rysowania nazywany stylem, więc moje obrazy będą powstawały przy użyciu niepowtarzalnej mojej plamy barwnej i kreski rysunkowej, co gwarantuje oryginalność zamówionego obrazu. Myślę, że równie ważne, jak moje przekonanie o stworzeniu najwyższej jakości pracy jest to, że podoba się ona osobie, dla której tworzę, ponieważ artysta nie istnieje bez odbiorcy.

skontaktuj się

Obrazy olejne na zamówienie i obrazy akrylowe na zamówienie

Zapraszam Państwa do zapoznania się z podstawowymi informacjami o tych dwóch technikach malarskich, aby Państwo mogli więcej wiedzieć o zamówionym obrazie.

Obrazy malowane farbami olejnymi lub akrylowymi mogą powstawać na różnych trwałych i nieprzepuszczalnych podkładach: podobraziach malarskich (popularnie zwanych "płótnami'), dyktach i deskach drewnianych. Te podkłady mogą być różnego kształtu i wielkości: prostokątne, kwadratowe, okrągłe i owalne. Ale farby olejne i akrylowe różnią się w swojej strukturze. Te pierwsze są tłuste i gęste, te drugie rzadsze i pozbawione tłustości. Ta różnica powoduje, ze artysta może łatwo dobrać rodzaj farb do uzyskania oczekiwanego efektu.

Farb olejnych używamy, kiedy potrzebne jest uzyskanie powierzchni odpornej na ścieranie i zmywanie, która po zaschnięciu jest bardzo twarda. Jednak olejna struktura długo schnie. Po około 2 tygodniach od namalowania jest na tyle podeschnięta, że można wysłać obraz - dosycha po kilku miesiącach. Malarstwo olejne ma dużą swobodę w doborze i mieszaniu barw oraz uzyskiwaniu efektu matu i połysku. Z łatwością można stworzyć efekt półprzezroczystości (laserunku), częściowego przenikania się barw lub wielokrotnie "tuszować" fragment obrazu, który chcemy zmienić. Gęstość tych farb umożliwia  uzyskanie grubej faktury i łatwo tworzy się efektowne impasty (wypukłe warstwy farby nakładane szpachlą lub  i pędzlem).

 

Ze względu na skomplikowany skład chemiczny i zawarte w nim toksyczne pigmenty, obecne farby olejne mogą być szkodliwe dla zdrowia przy długotrwałym wdychaniu. Dlatego artysta powinien pracować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, na wolnym powietrzu lub stosować  specjalne maski ochronne. Ten fakt ma szczególny wpływ na cenę obrazu olejnego, który będzie droższy od jego akrylowego "bliźniaka".

 

Farby akrylowe stosowane w malarstwie szybko schną i rozcieńczane są z reguły wodą. Klient zamawiający obraz akrylowy może usłyszeć, że jest wysyłany na drugi dzień po jego namalowaniu. Struktura akryli jest mniej trwała od olejnej, ale zabezpieczona werniksem przetrwa wiele lat. W stosunku do "olei" "akryle" dają nieco mniej swobody w nadawaniu faktury, jednak podobnie łatwo można za ich pomocą uzyskać  wszystkie efekty mieszania barw. Akryle wyróżnia  ogromne bogactwo efektów metalicznych, perłowych i odblaskowych. A dodatkowo dla miłośników grubych faktur, świat akryli wynalazł plastyczne pasty.

Obrazy akwarelowe i rysunki na zamówienie

Warto przeczytać kilka ciekawych informacji o akwarelach i rysunku, aby moc o nie "zadbać"na lata

Malarstwo akwarelowe i rysunki łączy przede wszystkim rodzaj powierzchni na jakich one powstają Artysta stosuje w obu przypadkach papier. Mamy specjalne papiery do akwareli i specjalne papiery do rysunku i tu zaczyna się prawdziwa zabawa plastyczna.

Technika akwarelowa w malarstwie jest jedyna w swoim rodzaju. Używamy farb, które szybko rozpuszczają się w wodzie i mogą tworzyć niewiarygodnie subtelne odcienie plam kolorystycznych oraz niesamowicie cienkie precyzyjne kreski.  Akwarela może wiec być bardzo malarska albo graficzna .Aby bawić się takimi efektami musimy zastosować biały papier akwarelowy, który po zamoczeniu woda szybko nie wyschnie. Sklepy plastyczne oferują nam wiele rodzajów papierów akwarelowych, różnorodnych pod względem grubości i faktury. Farby akwarelowe są delikatne i wrażliwe na światło, więc musimy oprawić je w anty-ramkę i powiesić obraz w miejscu nie całkowicie nasłonecznionym.

 

Klasyczne rysunki artyści najczęściej tworzą przy użyciu różnych grubości ołówków, kredek ołówkowych i pastelowych. Te 3 rodzaje przyborów plastycznych pozwalają bardzo precyzyjnie narysować szczegół na obrazie a także "wygenerować" rozmyte plamy, co jest atutem rysunku. Co do papierów "pod rysunek", obecnie spotykamy się z taką różnorodnością kolorów i struktur, że można dostać "zawrotu głowy". Na białej kartce efekt rysunku jest oczywisty, a na kolorowej zaczyna się artystyczne "kombinowanie": jak wydobyć kolor twarzy w portrecie lub jak pokazać zachód słońca? I to właśnie polecam w swojej ofercie. Dodatkowo proponuję jedyne w swoim rodzaju rysunki na płótnie. Również rysunek  oprawmy, "schowajmy"go za szklaną szybką, aby długo na cieszył swoją niezmienną świeżością.

SKONTAKTUJ SIĘ

Masz pytanie?