O mnie

Malowanie portretów i innych obrazów na zamówienie - Anna Rusin-Żukowska

Obraz olejny, rysunki na zamówienie, portret ze zdjęcia wykonany na płótnie, kopie znanych obrazów – to tylko część mojego portfolio. Nazywam się Anna Rusin-Żukowska i jestem artystką o wszechstronnych umiejętnościach rysunkowo-malarskich, a także magistrem kierunku Wychowanie plastyczne na Wydziale Wychowania Plastycznego Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyłam uczelnię w 1999 roku, uzyskując ocenę bardzo dobrą na specjalizacji Malarstwo. Wcześniej, bo w latach 1992-94 – po ukończeniu VI LO im. A. Mickiewicza w Krakowie, edukowałam się w prywatnej szkole plastycznej – Szkole Malarstwa i Rysunku pod dyrekcją wybitnego profesora Akademii Sztuk Pięknych, grafika, malarza oraz rzeźbiarza, Zbyluta Grzywacza.

 

Dzięki temu doświadczeniu mam rozległą wiedzę oraz umiejętności w użyciu farb olejnych, akwareli czy tuszu. Wyróżniam się także ponadprzeciętnymi zdolnościami, jeżeli chodzi o rysunki z wykorzystaniem ołówka, kredek ołówkowych, pasteli i węgla. Chętnie tworzę rysunki oraz obrazy ślubne, a także portrety na zamówienie i pejzaże olejne na płótnie. Od zawsze jestem związana z Krakowem, ale maluję oraz rysuję dla Klientów z całej Polski.

Rysunki, pejzaże i inne obrazy olejne na zamówienie - o tym, jak rozwijałam swoje umiejętności

Mam 27-letnie doświadczenie, a przerwa w latach 2004-2016 pozwoliła mi skupić się na mojej rodzinie – mężu oraz dwójce małych dzieci: Jacusiu i Weronice. Zaangażowanie w sprawy rodzinne bardzo pozytywnie wpłynęło na moje spojrzenie na sztukę i jej sens w życiu człowieka. Nabrałam dystansu do swoich umiejętności, co pozwoliło mi w pełni zobaczyć, na jakim poziomie była wówczas moja twórczość. Zawsze potrafiłam być krytyczna wobec tego, czym się zajmowałam, porównywałam nieustannie moją sprawność artystyczną z dziełami największych znanych artystów z Polski i zagranicy. Fascynacja mistrzowskimi dziełami doprowadziła mnie do takiego poziomu biegłości artystycznej, że uznałam, iż warto podzielić się moimi pracami z innymi. Obecnie niezależnie od tego, czy tworzę pejzaż olejny, portret olejny ze zdjęcia, czy też kopie obrazów na zamówienie, biorę w pełni odpowiedzialność za jakość moich prac. Oferuję również przystępne ceny.

Tworzę pejzaże olejne, portrety, rysunki i obrazy na zamówienie nie tylko dla mieszkańców Krakowa, ale również innych regionów Polski.

Wyższe wykształcenie o profilu plastyczno-pedagogicznym pozwala mi od ponad 20 lat prowadzić działalność artystyczną, przyjmując różne zamówienia plastyczne z zakresu wykonywania obrazu, np. olejnego, abstrakcyjnego, ślubnego i na specjalne zamówienie. W portfolio mam obrazy stworzone dla wielu Klientów nie tylko z Krakowa, ale również z innych największych miast w Polsce, w tym z Wrocławia, Poznania czy Warszawy. W trakcie kariery współpracowałam z licznymi podmiotami, począwszy od prasy branżowej, przez galerie, które organizowały wystawy i wernisaże, kończąc na domach kultury czy instytucjach religijnych.

Gdzie szukam inspiracji?

 

Uwielbiam moje miasto rodzinne – Kraków, ale chętnie wraz z mężem i dwójką dzieci podróżuje, szukając inspiracji na całym świecie. Jestem wnikliwym obserwatorem o analitycznej osobowości, co przekłada się na sposób postrzegania przeze mnie rzeczywistości. Patrząc na kwiat, czy też twarz pod względem artystycznym, dostrzegam po czasie najbardziej wyraziste cechy obiektu, stanowiące o jego naturze. Potrafię wydobyć piękno i każdy inny atut danej rzeczy. Tytuł jednej z moich wystaw “Barwne akcenty rzeczywistości” doskonale oddaje moją artystyczną naturę. Kiedy ktoś zamawia u mnie portret olejny ze zdjęcia, obraz ślubny, czy też pejzaż olejny na płótnie, zawsze dowiaduje się, na jakim efekcie zależy zamawiającemu. Staram się wczuć w przeżycia danej osoby. Na szczęście pomaga mi w tym moja empatyczna natura. Na całe życie zapamiętałam słowa mojego pierwszego nauczyciela malarstwa i rysunku, śp. profesora Zbyluta Grzywacza: “Nie sztuką jest atrakcyjnie namalować coś atrakcyjnego, ale atrakcyjnie pokazać coś nieatrakcyjnego”. 

Doświadczenie

1992-2003 to lata intensywnego rozwoju osobistego Anny Rusin-Żukowskiej. Dzięki ukończonym szkołom artystka odkrywała bogactwo swoich możliwości plastycznych. Zdobyła doskonałą sprawność w zakresie malarstwa (obraz olejny, akwarele, akryle piórko i tusz) oraz rysunków (tusz, patyk, ołówek, kredki ołówkowe, pastele, węgiel art.).

 

Od 2003 roku poświęciła się rodzinie, ale do dzisiaj aktywnie maluje. Jako wszechstronna malarka ciągle poszukuje własnego stylu artystycznego. Obrazy na płótnie, portret ołówkowy, portret w kolorze, obraz olejny na zamówienie w dobrej cenie– to wszystko może wykonać dla Ciebie artystka z Krakowa. 

skontaktuj się

W latach 1992-2003. pod panieńskim nazwiskiem, Anna Rusin tworzyła prace dla:

  • „Magazynu Sztuk Walki Kung Fu” w Krakowie – rysunki tuszem i piórkiem;
  • T.U. „Compensa Życie” w Krakowie – cykl rysunków „Stary Kraków”;
  • na wernisaże: Dom Kultury w Mogilanach, Dom Kultury „Jordanówka”, klub „Zaułek” ul. Poselska, Biblioteka Akademii Pedagogicznej;
  • dla prywatnych kolekcji.

 

Od 2003 r.  Anna Rusin-Żukowska współpracuje z Opactwem Benedyktynów w Tyńcu oraz z „Centrum Jana Pawła II” – sklepem przy Sanktuarium w Łagiewnikach w Krakowie. Współpracowała również z Wydawnictwem „Zielona Sowa” i z Galerią Niespodzianek „Trzos” w Sandomierzu. Jej doświadczenie to gwarancja obrazów na zamówienie najwyższej jakości.

SKONTAKTUJ SIĘ

Masz pytanie?