Portret malowany ze zdjęcia - dlaczego nie na "na żywo"?

Każdy miłośnik malarstwa chce mieć w swojej kolekcji obrazy, którymi będzie mógł cieszyć się codziennie spoglądając na swoje ściany. Dlatego tworząc nasze dzieła na zamówienie dbamy o każdy, najdrobniejszy detal, który sprawi, że klient będzie w pełni usatysfakcjonowany z efektu końcowego. Niestety nie zawsze jest to możliwe w przypadku portretów malowanych na żywo. Dlatego, aby cieszyć się perfekcyjnie wykończonym dziełem sztuki, wybierajmy rozwiązania, które pozwolą artyście w pełni dopracować obraz, a nam zachwycać się jego pięknem.

 

Dlaczego zamawiane portrety malujemy ze zdjęcia, a nie na żywo?

Malowanie na żywo to jedno z rozwiązań, które pozwoli każdemu artyście bardzo szybko zarobić. Jednak nie na tym polega sztuka. Sztuką jest natomiast stworzenie oryginalnego, pięknego i wykończonego do ostatniego szczegółu dzieła, które przedstawia doskonały charakter modela. Tak wykonany obraz z powodzeniem może zostać umieszczony na ścianach naszego domu, przypominając nam o bliskich, o których chcemy pamiętać każdego dnia. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby dzieło prezentowało wizerunek osoby, która jest na nim podobna do samej siebie.

 

Nie jest to jednak do końca możliwe w warunkach plenerowych, w których oczekuje się od artysty szybkiego wykonania pociągnięć pędzlem bez możliwości skupienia się na detalach.Często taki portret nie jest portretem, tylko podobizną na prędce "skleconą".


Prawdziwa sztuka zaczyna się bowiem od doskonałego połaczenia światłocienia, proporcji, barw i innych elementów, które wpływają na finalny efekt. Odpowiednie skupienie się oraz czas sprawiają, że malowanie obrazów na zamówienie pozwala przedstawić wizerunek osoby taką, jaką jest ona w rzeczywistości. A o to przecież w portretach chodzi!

 

Czym są portrety kombinowane na zamówienie?

To nieco odmienna forma tradycyjnych portretów, których cechą charakterystyczną jest to, że łączą twarz oraz pozostałą część ciała, należące do dwóch różnych osób. Tego rodzaju obrazy na zamówienie nie są oczywiście możliwe do realizacji na żywo, dlatego do ich wykonania potrzebne są zdjęcia, na podstawie których ma zostać wykonany wizerunek.


Rozwiązanie idealne dla miłośników niecodziennej sztuki, która zachwyca kreatywnością, ale także, tak jak w przypadku innych dzieł, perfekcyjnym wykonaniem z dbałością o każdy szczegół.

0
Feed

Zostaw komentarz